MHP ve İYİ Parti'nin oyları Davutoğlu ve Babacan’a mı gidiyor?

Babacan ve Davutoğlu’nun kuracağı partilerin ne kadarlık bir oy oranına sahip olacağı merak ediliyor. Akşener, kendilerine gelen anketlerin MHP’nin oylarının Ali Babacan’a gittiğini açıkladı.

MHP ve İYİ Parti'nin oyları Davutoğlu ve Babacan’a mı gidiyor?

AKP’den istifa eden eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile eski bakan Ali Babacan’ın yeni parti kurma hazırlıkları sürüyor. Olası bir erken seçimin tartışıldığı son günlerde Babacan ve Davutoğlu’nun kuracağı partilerin ise ne kadarlık bir oy oranına sahip olacağı merak ediliyor.

 

"MHP'NİN OYLARI ALİ BABACAN'A GİDİYOR"

Siyaset sahnesinde hem oy geçişlerinde hem de ittifakların yeniden kurulmasına neden olacak yeni partilere ilişkin bir açıklama da İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’den geldi. Habertürk TV’de konuşan Akşener, kendilerine gelen anketlerin MHP’nin oylarının Ali Babacan’a gittiğini ortaya koyduğunu aktardı.

Akşener, Babacan’ın kuracağı partinin İYİ Parti’nin oylarını alacağı yönündeki iddialara “Buna seçmen karar verir. Partiyi kurduğumuz zamanda bir araştırma şirketi 1.5’un üzerine çıkarmamıştı bizi, biz 9.5 aldık” cevabını verdi.

"BİZNDEN BİR MİKTAR OY DAVUTOĞLU'NA GİDİYOR"

Bazı araştırma şirketlerine grup üyesi olduklarını belirten Akşener, “Bize geliyor anketler. O araştırmalardan, bizim partimizin oyu en son 10.6-11.1 gibi geldi. Çok ilginç MHP’nin oyları Sayın Babacan’a gidiyor. MHP’nin gerçek oyu yüzde 4 görünüyor. Üstüne olan oylar AKP’den giden, AKP’ye itiraz eden Ali Bey’e gidiyor. Bizden ufak bir miktar oy Davutoğlu’na gidiyor” dedi.

CHP’den ilginç bir duruma dikkat çeken Akşener, “Yüzde 3 CHP’ye oy vermiş seçmen bize gelmiş. 1.5 ise AKP’ye son iki seçimde oy vermiş seçmen. Bugün 11.6 oyumuz var. Sayın Babacan’a, kuracağı partiye gitmiyor bizim seçmenden. AKP’den MHP’ye kayan seçmenin bir kısmı Babacan’a bir kısmı da Davutoğlu’na gidiyor” ifadelerini kullandı.

Akşener şöyle devam etti:

"Her iki arkadaşımızın da bir an evvel parti kurmalarını temenni ediyorum. Türk siyasetinde aşırı kutaplaşma var. Yeni seçeneklerin, renklerin, çeşitliliğin olmasında büyük fayda var."

 

Kaynak: milligazete.com.tr

 

SANCAKTEPE HABER

MHP ve İYİ Parti'nin oyları Davutoğlu ve Babacan’a mı gidiyor?
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Cumhuriyet’imizin Kuruluşunun 96.Yılı Sancaktepe’de resmi törenle kutlandı
Cumhuriyet’imizin Kuruluşunun 96.Yılı Sancaktepe’de resmi törenle kutlandı
Binlerce Kitapsever Sancaktepe Kitap Fuarı'nda Buluştu
Binlerce Kitapsever Sancaktepe Kitap Fuarı'nda Buluştu