Sancaktepe’de 19 Ekim Muhtarlar Günü Kutlandı

Sancaktepe’de 19 Ekim Muhtarlar Günü çeşitli etkinliklerle kutlandı. 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla ilçemizde ilk tören Sancaktepe Atatürk Anıtı önünde yapıldı. Atatürk Anıtına bırakılan Çelenk’in ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.

Sancaktepe’de 19 Ekim Muhtarlar Günü Kutlandı
Sancaktepe’de 19 Ekim Muhtarlar Günü çeşitli etkinliklerle kutlandı.

19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla ilçemizde ilk tören Sancaktepe Atatürk Anıtı önünde yapıldı. Atatürk Anıtına bırakılan Çelenk’in ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.

Atatürk Anıtında gerçekleştirilen törene, Mahalle Muhtarları ile kamu kurum ve kuruluşları temsilcileri katıldı.

Daha sonra 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla Sancaktepe Kaymakamlığı tarafından  Samandıra Motta Restoranda bir kahvaltı programı düzenlendi.

19 Ekim Cumartesi günü düzenlenen Kahvaltı programına Sancaktepe Kaymakamı Adnan ÇAKIROĞLU, Sancaktepe Belediye Başkan Yardımcısı Yüksel ÇELİK, Kamu Kurumlarının Müdür ve Amirleri ile Mahalle Muhtarları katıldı.

Sancaktepe Kaymakamı Adnan ÇAKIROĞLU kahvaltı programında yaptığı konuşmasında, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla muhtarlarla birlik ve beraberlik içerisinde olmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, “ Muhtar ve Muhtarlık kavramları, köklü devlet geleneğimizde 1829’dan bugüne kadar varlığını sürdürmüş ve milletimizin gönlünde müstesna bir yere sahip olmuştur” dedi. 

Kelime anlamı  “seçilmiş” olan muhtar, ülkemizde yapılmış ilk idari seçimin de öznesi olduğunu belirten Kaymakam Adnan ÇAKIROĞLU, “ demokrasi kültürümüzün ilk basamağını teşkil eden muhtar, millet iradesiyle devletin şefkat elinin kesiştiği noktayı temsil etmektedir “ ifadelerini kullandı.

Seçimle işbaşına gelen muhtarlarımızın, vatan müdafaasında her zaman ön saflarda yer aldığına değinen Kaymakam ÇAKIROĞLU, “ Demokrasimizin temel taşı, milletimizin güzide temsilcisi ve hizmetkârı muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü'nü en içten dileklerimle kutluyorum” şeklinde konuşmasını tamamladı.

Kahvaltı programında Muhtarlar adına söz alan Atatürk Mahallesi Muhtarı Cennet TAÇYILDIZ ise, Muhtarların Devlet ile Vatandaş arasında bir köprü vazifesi gördüğünü vurgulayarak, “ Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi 'muhtar, demokrasinin temel taşıdır'. Bu günü bizlere hediye eden başta Cumhurbaşkanımıza, gazi meclisimize ve emeği geçenlere teşekkürlerimizi sunuyoruz. Tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Gününü kutluyor ve meslektaşlarıma çalışmalarında başarılar diliyorum" dedi.

Program çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.
Sancaktepe’de 19 Ekim Muhtarlar Günü Kutlandı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Cumhuriyet’imizin Kuruluşunun 96.Yılı Sancaktepe’de resmi törenle kutlandı
Cumhuriyet’imizin Kuruluşunun 96.Yılı Sancaktepe’de resmi törenle kutlandı
Binlerce Kitapsever Sancaktepe Kitap Fuarı'nda Buluştu
Binlerce Kitapsever Sancaktepe Kitap Fuarı'nda Buluştu