“Akıncı İHA” ekim ayında göklerde

T3 Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Selçuk Bayraktar, “Bayraktar Akıncı Taarruzi İnsansız Hava Aracı’nın (TİHA) Ekim ayı içerisinde uçmasını arzu ediyoruz.”

“Akıncı İHA” ekim ayında göklerde

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı öncülüğünde, ülkenin önemli kurum ve firmalarının destekleriyle Atatürk Havalimanı’nda düzenlenen TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali (TEKNOFEST İstanbul) dün de birçok etkinlikle sürdü.

Katılımcılar, dikey rüzgar tüneli, gök bilim planetaryumu ve bilim seferberliği planetaryumu başta olmak üzere etkinliklere yoğun ilgi gösterdi. Birçok kişi, dikey rüzgar tünelinde serbest uçuş yapabilmenin keyfini yaşarken, planetaryumlarda astronomi ve uzay bilimleri konularında eğitici görseller izleme imkanı buldu.

Festivalde, Türk güvenlik teşkilatları filosunda bulunan hava ve kara araçları görücüye çıktı. Sergilenen araçlar içerisinde en fazla ilgiyi başta savunma sanayisi olmak üzere çeşitli alanlarda başarısını ispatlayan yerli ve milli araçlar gördü.

BİRÇOK ETKİNLİK DÜZENLENDİ

Sergilenen araçlar içerisinde Milli Muharip Uçağı, Bayraktar Akıncı Taarruzi İnsansız Hava Aracı, milli uçan araba Cezeri, mayına karşı korunaklı araç Kirpi, bomba imha robotları Ertuğrul ve Kaplan, çok motorlu insansız hava aracı Serçe, Altay tankı, özel operasyon aracı, sualtı arama kurtarma timi aracı, taktik tekerlekli araç ve yerli tasarım sürücüsüz elektrikli araç da yer aldı.

TEKNOFEST İstanbul ve milli teknoloji hamlesine ilişkin değerlendirmelerde bulunan T3 Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Selçuk Bayraktar, Bayraktar Akıncı Taarruzi İnsansız Hava Aracı (TİHA) stratejik görevler yapabilen bir insansız hava aracı sistemi olduğunu belirtti. Teknolojinin hızla geliştiğini, bunun bir yarış olduğunu, sürekli yenileme ve güncelleme gerektiğini aktaran Bayraktar, “Dünyada bu sınıfta uçak üretebilen birkaç ülke var. Türkiye de bunlardan biri olacak. Türkiye iddiasını insansız hava araçlarında bayağı bir yukarı taşımış olacak. Bayraktar Akıncı Taarruzi İnsansız Hava Aracı’nın (TİHA) Ekim ayı içerisinde uçmasını arzu ediyoruz.” diye konuştu.

TEKNOFEST’İN YEMEK ÜSSÜ: KÖFTECİ KARA

Teknofest’in yemek standları içinde dikkat çeken en önemli nokta ise Köfteci Kara’nın yemek TIR’ı oldu. Güldaş Şirketler Grubu şirketi Muhasebe Müdürü Ramazan Doğan, geçen yıl da festivale katıldıklarını, bu sene de TEKNOFEST’te beş noktayla yer aldıklarını söyledi.

Güldaş Şirketler Grubu’nun bir aile şirketi olduğunu vurgulayan Doğan, “İstanbul’da 2000 yılında Nokta Tesisleri, 2007-2008 yılında Köfteci Kara açıldı. 2016’da Etzade Et Mangal Tesisleri, Arnavutköy Merkez’de Köfteci Kara 2 ve Tayakadın yolu üzerinde Etzade Anadolu lezzetleriyle 5 tane restauranta ulaştık” dedi. Restaurant işletmeleri yanında inşaat sektöründe de çalışmaları bulunduğunu, Nokta Besicilik ve Adak olarak hayvancılık üzerine de işletmelerinin olduğunu kaydeden Doğan, “Bu sene özel davetle Teknofest’e katılıyoruz. Şu anda beş noktada halkımıza hizmet veriyoruz. Teknofest alanında yemek TIR’ı olarak sadece Köfteci Kara’nın noktası bulunuyor” diye konuştu.

Kaynak: milligazete.com.tr

 

SANCAKTEPE HABER

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Cumhuriyet’imizin Kuruluşunun 96.Yılı Sancaktepe’de resmi törenle kutlandı
Cumhuriyet’imizin Kuruluşunun 96.Yılı Sancaktepe’de resmi törenle kutlandı
Binlerce Kitapsever Sancaktepe Kitap Fuarı'nda Buluştu
Binlerce Kitapsever Sancaktepe Kitap Fuarı'nda Buluştu