8. Sancaktepe Kitap Fuarı açıldı

Sancaktepe Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen Sancaktepe Kitap Fuarı'nın sekincisi kapılarını kitap severlere açtı. Samandıra Saat Kulesi Meydanı'nda ziyaretçilerine kapılarını açan 8. Sancaktepe Kitap Fuarı, 10 gün boyunca ziyarete açık kalacak.

8. Sancaktepe Kitap Fuarı açıldı

 

8. Sancaktepe Kitap Fuarı açıldı

Sancaktepe  Belediyesi tarafından bu yıl 8.'si gerçekleştirilen Sancaktepe Kitap Fuarı'nda bu yıl da bir çok yazar ve şair okurlarıyla bir araya geldi. Sekizincisi düzenlenen Sancaktepe Kitap Fuari, Samandıra Saat Kulesi Meydanı'nda ziyaretçilerine kapılarını açtı.
 

100 kitap evinin bulunduğu fuara vatandaşların ilgisi yoğun oldu.  Fuar'ın açılışını Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü yaptı. Stantların gezen Belediye Başkanı Döğücü çocuklara kitap alarak hediye etti.

 

Kitap fuarlarının bilgi paylaşımı için etkin yollardan biri olduğunu belirten Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, “İlk emri ‘Oku’ olan dinin mensuplarıyız.  Okumanın ne kadar önemli olduğunu buradan anlayabiliyoruz. Dolayısıyla kitap okumanın gelişmesini, artmasını gençlerimiz arasında yaygınlaşmasının çok arzu ediyoruz.  Kitap fuarının her yıl düzenli olarak yapacağız. Büyük bir organizasyon. 100 tane yayın evimiz burada.  Ve her günde en az ikişer tane olmak üzere yazarımız kitap imzalamaya gelecek. Kitap hayattır, nefestir” dedi.

Polisiye roman yazan Dilruba Yıldız, “Kitabım polisiye bir roman. 17 yaşındayken yazdım. Şu anda 19 yaşındayım. Çeşitli birinciliklerim var. İstanbul ve Türkiye’de.  Bu da polisiye romanım. Türk bir ajanın yurt dışı maceralarını anlatıyor. Şu anda ikinci baskın.  Bin adet basılmıştı” şeklinde konuştu.

İran’daki anılarını kaleme alan Özcan Karakuş ise, “Öncelikle bizleri burada misafir eden Sancaktepe Belediye Başkanımız sayın Şeyma Döğücü’ye teşekkür ederim. Ben bu kitabımı Ortadoğu gezilerimden en son İran’a gitmiştim. İran’a 40 milyon üzerinde Türk soydaşımız var. Onların bizlere karşı olan misafirperverliğini kaleme almıştım” ifade etti.

KİTAP FUARI 10 GÜN SÜRECEK

29 Eylül Pazar günü sona erecek olan Kitap Fuarı'nı kitapseverler 10 gün boyunca 10.00-20.00 saatleri arasında ziyaret etme fırsatı bulabilecek. Kitapları sevdirmek, kitap okuma bilincini yerleştirmek, kitapseverleri yazar, şair ve yayınevleri ile buluşturmak amacıyla düzenlenen kitap fuarında ziyaretçiler; okul kitapları, test kitapları, çocuk kitapları, edebiyat, bilim, sanat ve fikir kitapları olmak üzere her yaşa ve her tarza hitap eden kitap ve yayına ulaşabilecek.

KAYNAK: HABER7

 

SANCAKTEPE HABER

8. Sancaktepe Kitap Fuarı açıldı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Cumhuriyet’imizin Kuruluşunun 96.Yılı Sancaktepe’de resmi törenle kutlandı
Cumhuriyet’imizin Kuruluşunun 96.Yılı Sancaktepe’de resmi törenle kutlandı
Binlerce Kitapsever Sancaktepe Kitap Fuarı'nda Buluştu
Binlerce Kitapsever Sancaktepe Kitap Fuarı'nda Buluştu